Facebook

Google+

Používání nábytku

VÝROBCE dřevěného nábytkuNábytek je určen k používání pouze ve vnitřních prostorách při teplotě 15 - 30 stupňů Celsia. Dřevěný nábytek nelze používat venku. Jeho uschování na slunci, ve vlhkých prostorách nebo při nízké teplotě může zapříčinit vznik četných trhlin dřeva, lakovaného povrchu, a dokonce způsobit znetvoření nábytku.

Péče o nábytek

VÝROBCE dřevěného nábytkuDřevěný voskovaný nábytek je nutno čistit pouze prostředky určenými pro jejich čištění. V péči o nábytek nesmí být používány mokré, vlhké hadříky. Během používání náytku je nutné se vyhýbat poládání na nábytku mokrých nebo horkých předmětů – mohou způsobit rozpuštění ochranné vrstvy vosku a odbarvení povrchu.

Ekologické produkty

VÝROBCE dřevěného nábytkuNábytek z masívu je obecně nejpopulárnějším dřevěným nábytkem, který je charakteritický přístupnými cenami a velmi širokou škálou dostupných barev. Speciální ekologické laky podtrhují a zvýrazňují krásu přírodního masivního dřeva, dodávají našemu nábytku klasický nadčasový vzhled.

Hlavní stránkaJak pracuje dřevo

Jak pracuje dřevo

Jak pracuje dřevoČerstvě poražené dřevo má mnohem větší hmotnost v porovnání s řezivem sezonovaným a vhodně skladovaným. Je to způsobené vodou, obsaženou ve dřevě. Pouze polohované a sušené dřevo se hodí pro výrobu nábytku. V opačném případě dochází k deformování a rozesychání borovicového nábytku.

Výživné látky jsou přepravovány uvnitř kmene dřeva, které obsahuje rovněž hodně vody. Čerstvě poražené dřevo je tak mnohem těžší. Dřevo může pohlcovat a vypuzovat vodu. Voda vyplňuje vnitřní prostor buněk. Nasycení dřevěných vláken nastane, pokud buňky a buněčné stěny budou zásobeny maximálním množstvím vody. U evropských stromů je průměrná vlhkost 28%. Když je vlhkost vzduchu vyšší než vlhkost dřeva, dřevo pohlcuje až do získání rovnováhy vlhkost ze vzduchu. Tvrdé a těžké dřevo, např. břízové, bukové nebo dubové dřevo se smršťuje více než lehké a měkké dřevo, jako je borovicové dřevo.

Dřevo neustále pracuje a svůj objem přizpůsobuje okolním podmínkám. Říkáme, že dřevo pracuje. Proto je důležité, aby při konstrukci nábytku (borovicové skříně, komody, postele, psací stoly, vitríny a regály) byla brána tato skutečnost na zřetel a nedošlo k situaci, že s časem budou odkryty surové (neošetřené) části v důsledku vysychání dřeva.

Dřevo svoji vlhkost přizpůsobuje okolním podmínkám. Proto je důležité, aby byl nábytek vyráběn z dřeva vysušeného na vhodnou úroveň vlhkosti. Příliš suché dřevo může praskat nebo při absorbování vlhkosti z okolí zvětšovat objem, příliš vlhké dřevo způsobí pozdější rozesychání nábytku.

Náš druhý blog: www.nabytekzmasivu24.cz

TAGY:
postele z masivu, nábytek z masivu, nábytek z borovicového dřeva, borovicové skříně, postele z borovice


Piotr Morawski

O autorovi: Piotr Morawski pracuje ve firmě Made of Wood Group. Je webmasterem a specialistou v rámci internetového marketingu. Specializuje se v technologii výroby dřevěného nábytku, má široké znalosti v oblasti matrací firmy M&K Koło foam.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

UživatelKolekce Hacienda

Kolekce Hacienda
Nábytek z kolekce Hacienda
je nábytek, který připoutá pozornost všech, kdo mají rádi dřevěný nábytek. Vhodný výběr let a suků ve spojení s přírodním voskem umožní dosáhnout efekt starého nábytku, který je k nerozeznání od koloniálního nábytku 100 let starého. Volba kování a úchytů, jejich ruční rezavění, není bezvýznamné a je závěrečným podtrhnutím díla, které působivě vyzdvihuje krásu této kolekce.

Online

Právě přítomno: 3 hosté a žádný člen

Břízová kolekce Rodan

Břízová kolekce Rodan

Břízové dřevo je velmi tvrdé
, což je důvodem jeho trvanlivosti. Břízové dřevo je stále ještě zřídkakdy dostupnou surovinou na polském trhu výroby nábytku. Hlavním důvodem je obtížnost zpracování.

Poloha letokruhů, a jejich struktura však utváří neopakovatelně krásný efekt, který není tak patrný u jiných druhů dřeva. Hlavní výhodou břízového dřeva je trvanlivost, stejně tak jako u nábytku z buku, s tím rozdílem ze břízové dřevo je méně citlivé na praskliny různého druhu.

Strukturování dřeva

Strukturovaný nábytek

Strukturování dřeva je proces, při kterém je dosažen nesourodý povrch s mnoha prohloubeními a žlábky, avšak s určitou systématickou strukturou. K tomu se používají speciální stroje se systémem kartáčků, které z dřeva vytrhávají měkčí části, zůstávají a jsou odhaleny tvrdší části. Získaný povrch nábytku je sjednocený (prohloubení a žlábky běží jedním směrem) a celý kus nábytku získává unikátní a výjimečný styl.

Bílý nábytek

Bílý nábytek

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

Je třeba mít na paměti, že voskovaný nábytek, zejména bílé barvy, se snadno špiní a vyžaduje vhodné ošetřování. K ošetřování voskovaného nábytku se hodí suchý hadřík nebo přípravky určené k ošetřování a ochraně voskovaného nábytku.

 

Dvoubarevný nábytek

Dvoubarevný nábytek

Nábytek voskovaný ve dvou barvách: v bílé přírodním voskem a v druhé libovolné barvě. Veškerý nábytek může být barven ve dvou libovolných barvách.

Přírodní včelí vosk používaný při výrobě voskovaného nábytku má vliv na jeho neopakovatelný vzhled, podtrhuje přirozenou strukturu dřeva a chrání před vlhkem.

 

Made of Wood Group Copyright © 2013